GENİTAL ESTETİK

AMELİYATSIZ GENİTAL GENÇLEŞTİRME

Ameliyatsız Genital Gençleştirme

Kadınlara müjde…

Sadece sekiz dakikada daha mutlu bir hayat!

Estetik operasyonlara talep giderek artıyor. Nedenleri kişiden kişiye değişse de son yılların en çok talep gören operasyonlarından biri de “genital estetik” oldu. Bedenini daha iyi tanıyıp, özen gösteren kadınlar hem sağlık, hem de ilişkileri için bu operasyonu yaptırıyor. Türkiye’de yeni bir teknoloji sayesinde hem iç hem dış genital bölge için bu işlem ameliyat olmadan ve enfeksiyon riski olmadan, ağrısız acızsız, yaşam şekliniz değiştirmeden  ve tam 8 dakika da tamamlanıyor.

Genital bölgenizin görünümü cinsel hayatınızı etkiliyorsa, güldüğünüzde, hapşırdığınızda idrar kaçırmaya başladıysanız ya da bebek sahibi oldunuz ama vajinal gevşeklik nedeniyle  nedeniyle eşinizle ilişkide sorunlar yaşıyorsanız bu sorunların tedavisininse ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerin olduğunu bilmelisiniz.

Rakamlar Türkiye’de estetik operasyon olan her 100 kadından 20’sinin vajinal deformasyonlar için estetik yaptırdığını gösteriyor. Kozmetik Jinekoloji derneği Kurucu Üyesi ve ESAG (Avrupa Estetik Jinekoloji Derneği) üyesi  Jinekolog Op. Dr. Burçin Demirel, ameliyatsız genital estetik için radyofrekans enerjisinin kullanımının son dönemlerin en trend, etkili ve güvenli yöntemi olduğunu belirtiyor.

Op. Dr. Burçin Demirel:  “Bir kadının hayatında doğum, kilo alıp-verme, yaşlanma, menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler gibi birçok fizyolojik durum vajinal kanalın genişliğini ve gevşekliğini arttırabilir, pelvik tabana zarar verebilir, vajinal duvarın olması gereken ıslaklığını bozabilir. Bunlarla birlikte iç dudakların (labia minora) sarkması, dış dudakların (labia majora) dolgunluğunun kaybolması, gevşemesi, renk değişimi-kararma, idrar kaçırma, orgazm olamama, yetersiz uyarılma gibi olası sorunlar ortaya çıkabilir.”

Kadının yaşam kalitesini, kendine olan güvenini ve cinselliğini etkileyen bu durumlar için son 10 yılda çeşitli yöntemler geliştirildi. Uygun hasta seçimi ile cerrahi dışı yöntemlerden Radyofreakans uygulamalarını hem iç hem dış genital bölge için Türkiye’de ilk kez hastalarında uygulamaya başlayan Op. Dr. Burçin Demirel uygulamayı şöyle anlatıyor; “Radyofrekans ve ultrason enerjisi kullanan, vajinal ve dış genital bölge için özel olara tasarlanmış uçları ile konforlu bir uygulama sunan bu yöntem cerrahi vajen daraltma ve dış genital bölge operasyonlarına yenilikçi, güvenli ve etkili ameliyatsız bir alternatiftir. 360 derece uygulama imkanı sunan ve bu sayede uygulama süresi 8 dakikaya inen yöntem Amerika’nın ardından ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Tek bir cihaz ile dış genital bölgede tüm genital alanda gençleşmeyi sağlayan türünün tek teknolojisi. En önemlisi de laser teknolojilerinden farklı olarak uygulama sonrasında cinsel hayatınıza ara vermeniz gerekmiyor. Uygulama sırasında hissedilen hafif bir sıcaklık dışında hasta ağrı ve acı duymuyor. Hastaya vajinal kanal için 3 seanslık sadece 8 dakika süren bir işlem uyguluyoruz. Hastalarımız haftada bir yapılan bu işlem sonrasında hemen cinsel ilişki dahil normal yaşantısına dönebiliyor. Günümüz mevcut tedavi alternatifleri arasında en kısa sürede uygulanan ve en etkili yöntem diyebiliriz.”

İşlem sayesinde: Labia minorlar (küçük dudaklar) sıkılaşır ve yükselir. Vajinal kanal daralır ve ıslaklığı artar. Uyarı artışı yarattığı için orgazma ulaşma kolaylaşır. Öksürme hapşırma gibi karın içi basıncın artışı ile gelişen stres inkontinans olarak adlandırılan haifi ve ortaa şiddetteki idrar kaçırma şikayetleri büyük oranda teadavi edilir.

Tedavi Alanları

İç ve Dış genital bölge gençleştirilmesi

  • Dış genital bölgede Labia majora’da dolgunlaşma
  • Dış genital alanda Labia minora’da sıkılaşma, küçülme, yukarı kalkma
  • Dış genital alanda kısmi renk açılması
  • Vajina girişinin sıkılaşması
  • Vajinal kanalda daralma
  • Perinede sıkılaşma
  • Klitoriste kanlanma artışı
  • Cinsel duyarlılık artışı ve Orgazm kalitesinin artması
  • Hafif ve Orta şiddetteki stres İdrar kaçırmada düzelme

Radyofrekans ile genital gençleştirme nasıl uygulanır?

Radyofrekans uygulamasında vajinal kanal ve dış genital bölge için iki ayrı uç bulunmaktadır. Dış genital bölgenin tedavisi için vulvar alanın tamamı radyofrekans kullanılarak son derece güvenli bir şekilde 40 ila 42 derecelere kadar ısıtılır. Bu sayede  bölgede  kolajen üretimi ve kan akışı arttırılarak gençleşme sağlanır. Isıtma işleminde lazerle yapılan gençleştirme işlemlerine göre daha düşük derecelerde,  hasar oluşturmayan sıcaklık düzeyleri kullanılır. Enerji akış kontrol sistemi ile hastanın bu sıcaklıktan rahatsız olmaması sağlanır. Diğer tekniklere göre daha güvenli ve düşük ısılar kullanılması  enfeksiyon ve akıntı risklerini ortadan kaldırır. Hasta iyileşme süreci olmadan günlük yaşam devam edebilir.

Odaklanmış ısı enerjisi kolajen liflerinin çözülmesini sağlar ve  böylece yeni kolajen lifleri üretmek için doğal süreci başlatır. Aynı zamanda  pubik alana, dış ve iç dudaklara, klitoriste ve perineye ulaşan kan akımını da arttırır.

Benzer şekilde radyofrekans enerjisi yeni kolajen üretimini uyarmak ve mukozayı daha genç hale getirmek için vajinal kanala da uygulanır ve vajinal kanalın daralması, kayganlaşması, ıslaklığının artması ve vajinanın gençleşmesi bunun sonucunda da cinsel uyarının kolaylaşması sağlanır.

Uygulama sırasında hasta sadece vajinal kanal için ya da sadece dış genital alan için tedavi talep edebildiği gibi, her iki bölge için de uygulamayı tercih edebilir. İki tedavi de güvenle art arda yapılabilir.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı, acı hissi oluşmaz. Vajinal kanal için özellikle geliştirilmiş 360 derecelik uç sayesinde aynı anda kanalın tüm duvarları eşit olarak ısıtılır. Bu sayede benzerleri arasında 8 dakika gibi çok  kısa bir sürede uygulama olanağı sağlar.

Dış genital bölge uygulaması da yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Öğle arasında bile işlemi yaptırıp işinize devam edebilirsiniz.

En iyi sonuçlar için 1 hafta aralıklarla 3 seans uygulama yapılması önerilmektedir. İlk uygulamalardan sonra bile gözle görülebilecek iyileşmeler vardır. Sonuç etki kollajen üretiminin tamamlanmasından sonra yani yaklaşık 3 ay içinde görülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Close
Tıkla Doktora YAZ