GENİTAL ESTETİK

AMELİYATSIZ İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

Ameliyatsız İdrar Kaçırma Tedavisi

Fiziksel aktivitelerinizde; öksürünce, hapşırınca, ağır kaldırınca hatta gülünce  idrar mı kaçırıyorsunuz? Yalnız değilsiniz.

Türkiye’de ve dünyada 40 yaş üstü kadınların neredeyse 3 te 1’inde az ya da çok idrar kaçırma şikayeti mevcut. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada  idrar kaçırma şikayeti utanç nedeni olarak düşünüldüğünden çok şiddetli olmadıkça doktorlarla bile kolay paylaşılmaz. Bununla birlikte idrar kaçırmanın yaşlanmanın vazgeçilmez bir parçası olduğunu düşünen kadınlar hem sosyal hem de hijyenik sorunlara yol açan bu şikayetle yaşamaya çalışır ve giderek hayattan uzaklaşır. 

Özellikle normal doğum yapmış ve idrar yolları desteğini oluşturan yapılarda yıpranmalar olan kadınlarda idrar kaçırma şikayetleri erken yaşlardan itibaren görülebilmekle beraber  yaşlanma ile birlikte bu  destek yapılardaki yıpranmalar daha da çok  artar.  Buna bir de menopozda östrojen hormonu eksikliği eklendiğinde alt idrar yolları desteği iyice bozulur ve fiziksel aktiviteler sırasında stres inkontinans olarak tanımladığımız idrar kaçırma şikayetleri daha sık olarak karşımıza çıkar.

Ancak unutmayın İdrar kaçırma bir kader değildir. Çözülmesi gereken önemli bir sağlık sorunundur.

İdrar kaçırma korkusu olmadan dilediğiniz zaman dışarı çıkabilmek, istediğiniz  fiziksel aktiviteleri yapabilmek ve gönlünüzce kahkaha atabilmek için idrar kaçırma şikayetlerinizi tedavi etmek gerekir.

Fiziksel aktivite ile ortaya idrar kaçırmanın (stres inkontinans)  tedavisinde hastalığın nedeni olan idrar yollarının bozulmuş destek yapılarının yani pelvik taban kaslarının güçlendirilmesi ya da yer değiştirmiş ve açısı bozulmuş idrar yolunun eski haline getirilmesi gerekmektedir.  Kas gücünün sağlanması için egzersizler (KEGEL) yapılsa da çok yeterli olmamaktadır.

Özellikle şiddetli idrar kaçırma, mesane ve genital organların sarkması durumunda en etkili çözüm cerrahi operasyonlardır.

Ancak günümüzde  kadınları gülmekten ve hareket etmekten alıkoyan, sosyal yaşamla  bağlarını koparıp evden çıkmalarına bile engel olan bu önemli sorunun  radyofrekans enerjisi ile  ameliyatsız tedavisi de mümkün.

 

Hafif ve orta dereceli stres inkontinans (idrar kaçırma) durumlarında ve idrar kaçırma nedeniyle cerrahi tedavi olmak istemeyen kadınlarda vajinal kanal vajina için özel tasarlanmış uçlar sayesinde radyofrekans enerjisi ile 40-43 derecelere kadar ısıtılarak, özellikle üst vajinal duvarda kollajen üretiminin yeniden sağlanması, şekillenmesi  ve damarlanmada da artış meydan gelmesi ile gücü azalmış olan alt idrar yolu destek yapılarının kuvvetlenmesi sağlanır. Güçlenene destek yapılar sayesinde  idrar kaçırma şikayetlerinde %70 e varan iyileşme gözlenir.

Ultra Femme 360‘ın vajinal kanal için geliştirilmiş 360 derece ısıtma imkanı sağlayan uçları sayesinde haftalık periyodlarda 3 kez yapılan, benzerlerine göre son derece kısa sürede olacak şekilde, sadece 8 dakikalık konforlu bir uygulama ile ağrısız, acısız, işlem sonrası iyileşme dönemi ve cinsel perhize gerek olmadan sosyal ve hijyenik sorunlar oluşturan bu şikayeterinize çözüm bulabilirsiniz.

Vajinal kanala UltraFemme 360 ile radyofrekans uygulandıktan sonra vajinal yüzeyde herhangi bir hasar oluşmayacağı için enfeksiyon, akıntı gibi durumlarla karşılaşılmaz. İşlem sonrasında cinsel ilişki dahil günlük hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Ultra Femme 360 ile vajinal kanala uygulanan radyofrekans sadece idrar kaçırma problemlerinize değil aynı zamanda vajinal gevşeklik ve vajinal kuruluk nedeniyle ortaya çıkan cinsel uyarı azalması ve kuruluk nedeniyle oluşan ağrılı cinsel ilişki şikayetleriniz için de son derece etkili bir çözüm olacaktır.

İşlem sonrası vajinal kanal gevşekliği ve genişlemesi azalacak, vajinal ıslaklığınız artacak. Genişlik ve gevşeme nedeniyle cinsel ilişki sırasında azalmış olan fiziksel temasın ve özellikle klitoris bölgesindeki kanlanmanın artması sayesinde  çok daha keyifli bir cinsel yaşama kavuşacaksınız.

Kuruluk şikayetiniz varsa ve kuruluk cinsel ilişki sırasında canınızı yakıyorsa vajinal radyofrekans uygulaması sonrasında hormon tedavisine gerek kalmadan ıslaklığınız da doğal bir süreçte artacak ve ağrılı cinsel ilişki şikayetleriniz de son bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Close
Tıkla Doktora YAZ