GENİTAL ESTETİK

AMELİYATSIZ LABİOPLASTİ

Ameliyaztsız Labiaplasti

Ameliyatsız Dış Genital Bölge Estetiği (Ameliyatsız Labiaplasti)

Dış genital bölgede büyük ve küçük dudaklar olarak  tarif edilen (Labium Major ve Labium Minor) iki ana yapı bulunmaktadır. Bu yapılar vajinal kanalın hemen girişinde bulunmakta ve vajinal açıklığı çevrelemektedir.

Doğumlar, yaşlanma, yerçekimi etkisi, hormonal azalmalar gibi nedenlerle bu yapılarda zaman içerisinde değişiklikler meydana gelebilir. Büyük dudakların dolgunluğu azalabilir, cildi kırışabilir, rengi koyulaşabilir ve sarkık bir görüntü ortaya çıkabilir. Küçük dudaklar uzayabilir ve rengi koyulaşabilir. Bazen de dış genital bölgede genetik nedenlerle ortaya çıkan, doğumdan itibaren var olan bariz asimetrikler olabilir. Ayrıca doğumlar nedeniyle vajinal girişin elastikiyeti bozulabilir  ve genişleyebilir.

Bu gibi durumlarda kadının kozmetik ve cinsel nedenlerle benlik saygısında ve özgüveninde ve cinsel uyarısında azalmalar ortaya çıkabilir. Bu değişiklikler partner ilişkilerinin bozulmasına hatta bazen ilişkilerin hiç başlamamasına neden olabilir.

Biliyoruz ki dış genital bölge yapıları ile ilişkili olarak kabul edilmiş ve önerilen bir normal tanımlaması yok. Yüzümüzün çeşitliği kadar genital bölge çeşitliliği de mevcut. Ancak hastalarımızın özellikle internet ve sosyal medyanın yaygınlaşması nedeniyle takip ettikleri yayınlar dış genital bölgede kozmetik değişiklik ihtiyaçlarını doğurmuştur. Uygun hasta seçilişe etik ve tıbbı doğrular ışığında bu konudaki değişiklik talepleri karşılanabilir.  Bu amaçla dış genital bölge estetiğinde labioplasti adı verilen cerrahi operasyonları rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Bu sayede normalden uzun, asimetrik olan ya da renkleri koyulaşmış olan labium minusları ve büyük dudakların sarkmış kısımlarını  düzeltebiliyoruz.

Ancak günümüzde şikayetleri olmasına rağmen ameliyat istemeyen kadınlar için dış genital bölge estetiğinde etkili bir alternatif  de radyofrekans ile ameliyatsız labioplasti uygulamasıdr.

Ultra Femme 360’ın dış genital bölge için tasarlanmış ucu sayesinde labium majör ve minörler 40-43 derecelere kadar güvenle ısıtılır. Uygulama haftalık aralarla 3 seans olacak şekilde yapılır, tüm genital bölge için yaklaşık 10 dakika kadar sürer. İşlem sırasında sadece ufak bir ısı artışı hissedilmekte herhangi bir ağrı, acı ve yanma şikayeti oluşmaz. İşlem sonrası cinsel ilişki kısıtlaması ve enfeksiyon riski olmadığından  hayatınıza cinsel ilişki dahil  kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Radyofrekans uygulaması ile oluşan ısı artışı elstikiyeti kaybolmuş dış genital alanda sayıca azlamış ve yıpranmış kollajen ve elastin liflerin yeniden yapılmasını ve şekillenmesini uyarur aynı zamnda klitoris çevresinde yeni damarlanma oluşumuna neden olur.

Yenilenen bağ dokusu sayesinde büyük dudaklarda dolgulaşma, cildinde parlaklık ve gençleşme meydana gelir. Küçük dudaklar ise yukarı doğru kalkar, sıkılaşır ve küçülür. Gençleşen dış genital görüntü ve klitoris çevresindeki kanlanma artışı ile özgüveni ve benlik saygısı artan kadında hem libidonun hem de cinsel uyarının artmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda vajinal girişteki  kollajenin artması ve şekillenmesi bu alanın sıkılaşmasını sağlayarak cinsel uyarın artmasına katkıda bulunur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Close
Tıkla Doktora YAZ