KIZLIK ZARI DİKİMİ

AVCILAR KIZLIK ZARI DİKİMİ

Avcılar Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi uygulanan özel bir teknik ile bütünlüğü yeniden sağlanabilen bir dokudur. Herhangi bir nedenle bütünlüğü bozulan kızlık zarı dikimi Doktor müdahalesi ile gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Anatomik olarak rahim bölgesinde bulunan bu doku son derece ince bir yapıya sahiptir. Günümüzde kızlık zarı olarak adlandırılan bu dokunun yeniden bütünlüğünün sağlanması kısa süren bir cerrahi müdahale ile mümkün hale geldi.

Kızlık Zarı hakkında merak ettiğiniz her şey için Bize WHATSAPP ve TELEFON ile ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir?

Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında, yaklaşık 1 ila 2 cm içerisinde bulunan bir dokudur. İç bölgede bulunan bir dokunun kıvrılması ile oluşan kızlık zarının kalınlığı yaklaşık 2 ila 3 mm olduğundan kolaylıkla bütünlüğü bozulabilir. Artık  daha makul bir seviyeye gerilediğinden minimum bir ödeme ile bu cerrahi müdahalenin gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Bu doku her ne kadar halk arasında zar olarak tabir edilse de aslında bir zar değildir.

Kız bebeklerin anne karnındayken genital organları gebeliğin yaklaşık 7. Haftasından sonra oluşmaya başlar. Bu evrede kız bebeklerde genital duvarlar ayrışmaya başlar ve dış dudak ile iç dudak olarak tabir edilen labia major dokusu ile labia minör dokusu oluşur. Bu ayrışma esnasında arada ince bir doku kalır. Bu mukozal doku kızlık zarı olarak tabir edilen hymen dokusudur.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi steril şartlarda anestezi altında gerçekleştirilen bir onarımdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi 20-30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi ise 15-20 dakika süren bir ameliyattır. Kızlık zarı onarımı sonrası kişi 1-2 saat arası gözlem odasında dinlendirilir. Gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra önerilerle aynı gün taburcu edilir.

Kızlık Zarı Tamiri Kimlere Yapılır?

Kızlık zarı tamiri 18 yaş üzeri bayanlara yapılır. Kişinin bu onarım işlemi için evli ya da bekar olmasına gerek yoktur. Kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ya da iç dudak estetiği gibi operasyonlar uygulanabilir. Doğum yapmış olmak kızlık zarı dikimi için bir sorun oluşturmaz.

Kızlık zarı bozulması yanında kızlık zarının doğuştan yokluğu, kızlık zarı olmaması, kalıntı kızlık zarı varlığı ya da esnek kızlık zarı olması gibi farklı birçok durumda da kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

Kızlık Zarımı Diktirdiğim Anlaşılır Mı?

Bir kişinin kızlık zarını diktirdiği yalnızca kadın doğum uzmanının yapacağı kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Onun dışında kızlık zarı dikimi yapıldığı üçüncü bir kişi tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarı onarımı dışarıdan görülen bir ameliyat değildir. Vajina girişinin içine yapılır. Bu yüzden dışarıdan bakmakla belli olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Close
Tıkla Doktora YAZ