VAJİNİSMUS

FATİH VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Fatih Vajinismus

Ağrılı cinsel ilişki, Vajinismus bir kader değildir. Çok yaygın olarak  görülen ve tamamına yakınının tedavi edilebildiği bir cinsel işlev bozukluğudur.

Hastalar arasında evli bakirelik, tamamlanmamış evlilik gibi tanımları olan, sıklıkla ilk cinsel ilişki sırasında fark edilen, cinsel ilişkide hatta düşüncesinde bile sürekli ya da tekrarlayıcı şekilde vajinanın dış üçte bir giriş kısmındaki kasların istemsiz olarak kasılması sonucu cinsel ilişkinin çok zor, ağrılı ya da sıklıkla imkansız olması durumudur. Kasılma sadece vajinal kaslarda değil bazen tüm vücutta gözlenir. Hasta panik atak benzeri korku, kaygı ve endişeler yaşar, eşini itebilir ve ilşkiyi sonlandırabilir.

Vajinismus Tedavisi hakkında merak ettiğiniz her şey için Bize WHATSAPP ve TELEFON ile ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Cinsel bilgi eksikliği, toplumsal ve ailesel kaynaklı olumsuz cinsellik mesajları, ilişki problemleri, cinsel taciz vb. nednelerle gelişen bu cinsel bozukluk doğru değerlendirilip doğru tedavi edilidiğinde yepyeni bir hayat sizi bekliyor olacak.

Cinsel ilişkiden kaçınma ve erteleme hastalığı olan ‘Vajinismusun’ tedavisini ERTELEMEYİN…

Hayatı ERTELEMEYİN…

Vajinismus, vajina (hazne) girişindeki yaklaşık ilk 3 cm’lik kısımda yer alan pelvik taban kasları ya da aşk kasları olarak tanımlayacağımız kasların tekrarlayıcı ya da sürekli bir biçimde istemsiz olarak kasılması sonucu cinsel ilişkinin çok zor, ağrılı ve kısmi olması ya da hiç gerçekleşmemesi durumudur. Bu istemsiz kasılmalar genellikle cinsel ilişki ile başlamakla birlikte vajene giren diğer maddelerle de oluşabilir. Tampon kullanımı, fitil kullanımı, jinekolojik muayene, eşin dokunması, kadının kendi parmakları, hatta bazen bunların olabileceğini düşünmek bile bu kasılmaları başlatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Close
Tıkla Doktora YAZ