KIZLIK ZARI DİKİMİ

PENDİK KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık Zarı Dikimi Pendik

Kızlık Zarı

Kızlık zarı (hymen) vajinal açıklığın hemen içinde bulunan ortasında deliği olan bir dokudur. Delik çapı 1-2 cm olup ilişki sırasında esneyip genişler. Yeterli vajinal kayganlığın sağlanmadığı durumlarda ise ilk ilişkide yırtılabilir. Bazı bayanlarda ise daha esnek bir yapı özelliği gösterir. Bu bayanlarda ilişki sırasında yırtılmaz. Buna esnek kızlık zarı denir.

Kızlık zarı bazı toplumlarda bakirelik simgesidir. Bu yüzden kızlık zarının sağlam olması bekaret göstergesi kabul edilir. Bozulduğu durumlarda kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

Kızlık Zarı hakkında merak ettiğiniz her şey için Bize WHATSAPP ve TELEFON ile ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı vajinanın hemen girişinde bulunur. 0,5-2 cm içerdedir. Halkasal tarzda ortasında deliği olan bir yumuşak doku kıvrımıdır. Yaklaşık 2-3 mm kalınlığındadır.

Kızlık zarı çoğu bayanda doğuştan vardır. Nadiren olmayabilir. Kızlık zarı her bayanda aynı şekil, yapı ve görünümde değildir. Farklı birçok tipi bulunmaktadır. En sık yuvarlak, halkasal kızlık zarı tipi bulunur.

Çok nadiren kızlık zarı deliği oluşmaz. Bu duruma kapalı kızlık zarı denir. Adet kanı dışarı atılamaz. Tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Kızlık zarı dikimi anestezi altında steril cerrahi şartlarda yapılan bir operasyondur. Küçük cerrahi bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişki zamanına göre geçici ve kalıcı şekilde yapılabilir. Her iki yöntemde uygulanan cerrahi teknik farklıdır.

Kızlık zarı dikimi lokal ya da uyutarak anestezi ile yapılır. Lokal anestezide kişinin bilinci açıktır. Sadece kızlık zarı dikimi yapılacak yer iğne ile uyuşturulur. Sedasyon anestezide ise kişi anestezi ile uyutulur. İşlem anını hatırlamaz. Her iki anestezi şeklinde kişi ağrı ve acı hissetmez. Uyutarak anestezi genellikle ağrı eşiği düşük olan ya da kalıcı kızlık zarı onarımı yaptıracak bayanlarda tercih edilir.

Kızlık zarı dikimi jinekolojik masada bacaklar yanlara açık olarak yapılır. Steril örtü örtülerek cerrahi şartlar hazırlanır. Kızlık zarı dikiminde kendiliğinden eriyen ipliklerle onarım yapılır. Bu yüzden sonrasında dikiş aldırmaya gerek duyulmaz.

Kızlık zarı dikilen bayan gözlem odasına alınarak dinlendirilir. 1-2 saat gözlem sonrası kanama ya da başka bir sorun gelişmedi ise önerilerle taburcu edilebilir.

Pendik Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi yerleşkesinden gelen bayanlara aynı gün içinde uygulanabilir. Aynı gün taburcu olup dönmeleri mümkündür.

Kızlık zarı dikimi öncesi yeterli sayı ve boyutta kalıntı kızlık zarı varsa uç uca onarım ile dikim yapılabilir. Ancak genellikle yeterli kalıntı doku bulunmaz. Bu durumda kalıcı kızlık zarı tamiri yapılacaksa vajina girişine yakın düzeyden iç duvardan doku kaldırılır. Kaldırılan birkaç doku kenarlarından dikilerek kızlık zarı oluşturulur. Bu yönteme fleb kızlık zarı dikimi adı verilir.

Geçici kızlık zarı onarımında ise vajinal girişin hemen yakınına iç duvar düzeyinde atılan dikişler ile kısmen darlık oluşturulur. Bu yöntemde kızlık zarı dikimi sonrası 1-10 gün içinde ilişki olması durumunda kanama sağlanacaktır.

Pendik Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Kızlık zarı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından yapılan küçük cerrahi bir operasyondur. Operasyon kalıcı ve geçici olmak üzere 2 farklı cerrahi yöntemle uygulanır. Bazı faktörlerin ışığında belirlenir. Bunlar;

  • Doktor seçimi
  • Uygulanan anestezi yöntemi (lokal ya da sedasyon)
  • Onarım tipi (kalıcı ya da geçici)

Güncel kızlık zarı dikimi fiyat bilgisi için Whatsapp veya Telefon ile bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Close
Tıkla Doktora YAZ